Diş Kaplama Tedavisi Nasıl Yapılır?

Çeşitli nedenlerden dolayı dişlerde meydana gelen sorunların giderilmesi ya da dişlere estetik bir görünüm kazandırılması için başvurulan yöntemlerden biri de Diş Kaplama tedavisidir. Diş kaplama Nedir? Diş Kaplama Nasıl Yapılır? Diş Kaplama Çeşitleri Nelerdir? Gibi sorular hakkında bilgi edinmek için makalemizi inceleyebilirsiniz.

Diş Kaplama Tedavisi

Mükemmel görünüme sahip dişlere sahip olmak ister misiniz? Hemen bilgi alın!.

Hemen Bilgi Alın

Kliniğimizden 7/24 anında diş tedavileri hakkında bilgi alabilirsiniz.

Randevu Oluşturun

Türkiye'nin bütün illerinden tedavi için randevu oluşturabilirsiniz.

Dişlerde birçok farklı nedenden dolayı madde kaybı yaşanabilir. Bu durumda da dişlerin boyutlarında ya da şekillerinde sorunlar oluşabilir. Tüm bu durumlarda bireyin dişlerinin sağlığını estetik görüntüsünü olumsuz yönde etkiler. Dişlerinizin sağlığını koruma altına almak, ağız ve diş estetiğinizi geri kazanmak için Diş Kaplama tedavisi için diş hekimlerine başvurabilirsiniz.

Diş Kaplama Nasıl Yapılır?

Diş kaplama tedavisine başlamadan önceden diş hekimleri hasta bireyi ilk olarak muayene eder ve dişlerde meydana gelen problemlerin tedavisini gerçekleştirir. Daha sonra dişlerinizin ölçüleri alınır. Diş hekimleri sizleri diş kaplama türleri hakkında bilgilendirerek sizlerin sizin için en uygun olan kaplama türünü seçmenizi yardımcı olur.

Diş hekimlerinin gerçekleştirdiği muayene esnasında alınan ölçülere göre kalıplar hazırlanır. Ağız ve diş temizliği gerçekleştirildikten sonra bu kalıplar dişlere yerleştirilir. Bu kalıplar dişlere uygun olup olmadığı kontrol edildikten sonra diş hekimleri kalıcı kaplamaları dişlere yerleştirerek tedavi sürecini tamamlar.

Diş Kaplama Çeşitleri Nelerdir?

Diş kaplama tedavisinde hasta birey dişlerin durumuna ve isteklerine göre çeşitli kaplamları tercih edebilir. Tercih edebileceği diş kaplama çeşitleri şunlardır.

  • Porselen Diş Kaplama
  • Zirkonyum Diş Kaplama
  • Metal Destekli Diş Kaplama
  • Empress Diş Kaplama

Porselen Diş Kaplama

Porselen diş kaplama, kaplamada porselen materyallerin kullanılmasıdır. Hastanın diş rengine göre özel olarak hazırlanan porselenler bireyin dişlerine yerleştirilir. Kullanılan porselenlerin dayanıklı olması kaplamaların uzun ömürlü olmasına yardımcı olur. Ayrıca estetik açıdan dişlerin oldukça iyi görünmesine yol açar.

Zirkonyum Diş Kaplama

Zirkonyum Diş Kaplama, dişlerinizin rengine ve yapısına en uygun olan kaplama türüdür. Bu kaplamalar doğal dişlerinizden ayırt edilmesi zor olduğu için genellikle ön tarafta yer alan dişlerin kaplanmasında tercih edilir. Diğer kaplama türlerinde ortaya çıkabilecek olan sıcak ya da soğuk hassasiyeti Zirkonyum diş kaplama tedavisinde ortaya çıkmaz.

Metal Destekli Diş Kaplama

Metal destekli diş kaplama tedavisinde dişler kaplanırken metal materyaller kullanılmaktadır. Bu durumda estetik açıdan sorun yaratabileceği için genellikle arka dişlerin kaplanmasında kullanılmaktadır.

Empress Diş Kapama

Full Porselen Kaplama olarak da bilinen Empress Diş Kaplama yönteminde diş etrafının belirli bir miktarda tıraşlanmasından sonra kaplamalar dişe monte edilir. Doğal diş rengine ve estetiğine uygun olarak hazırlandığı için hem ön hem de arka dişlerin kaplanmasında kullanılabilir.

Diş hekimlerimiz

Şimdi ara

Whatsapp

İnstagram