Diş Teli Tedavisi Nasıl Yapılır?

Dişlerdeki dizilim problemlerinin giderilmesi, dişlerdeki çarpıklık ve yamuklukların tedavisi için diş hekimleri diş teli tedavisi önermektedir. Makalemizi inceleyerek Diş Teli Tedavisi Nedir? Diş Teli Nasıl Takılır?  Gibi soruların cevaplarına ulaşabilirsiniz.

Diş Teli Tedavisi

Mükemmel dizilime sahip dişlere sahip olmak ister misiniz? Sorularınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz?

Hemen Bilgi Alın

Kliniğimizden 7/24 anında diş tedavileri hakkında bilgi alabilirsiniz.

Randevu Oluşturun

Türkiye'nin bütün illerinden tedavi için randevu oluşturabilirsiniz.

Diş teli tedavisi, diş ve çene eklemlerinde meydana gelen düzensizlikleri, dişlerdeki çarpıklıkları, dişler arası boşlukların tedavisi, estetik bir gülüş tasarımı gibi birçok farklı durumda uygulanmaktadır. Diş hekimleri tarafından gerçekleştirilen bu tedavinin diğer adı Ortodonti tedavisidir. Diş teli tedavisinde dişlerin çeşitli bölgelerine braketler ve diş telleri yerleştirilerek dişlerdeki ya da çene eklemindeki problemlerin tedavisi gerçekleştirilir.

Ortodonti, çene eklemlerinde genetikten kaynaklanan ya da daha sonradan çeşitli nedenlerden dolayı çene eklemlerinde ortaya çıkan problemlerin tedavisinde başvurulan bir diş hekimliği tedavi yöntemlerinden biridir. Diş hekimleri bu tedavi yöntemiyle ayrıca; yamuk, ayrık, çarpık dişlerin tedavisini de gerçekleştirmektedir. Buna ek olarak diş teli tedavisiyle üst ya da alt çenenin ileri veya geri olması gibi birçok farklı çene ve diş problemleri de tedavi edilebilir. Bu tedavi yöntemiyle estetik bir gülüş tasarımına da sahip olabilir ve güzelliğinize güzellik katabilirsiniz.

Diş Teli Tedavisi Nasıl Yapılır?

Diş hekimleri diş teli tedavisine başlamadan önce diş hekimleri ağız ve diş sağlığınızı kontrol eder. Kontrol esnasında herhangi bir problemle karşılaşılırsa ilk olarak bu problemler tedavi edilir. Daha sonra ağız ve diş ölçüleriniz alınarak sizlere bilgiler verilir. Verilen bilgiler doğrultusunda diş hekiminiz sizden diş teli tedavisinde kullanılacak olan diş teli türlerinden herhangi birini seçmenizi ister. Seçiminizi yaptıktan sonra diş teli tedavisine başlanır.

Diş teli tedavisi ilk olarak hastanın tercih ettiği diş teli türüne göre bir planla aşamasıyla başlar. Daha sonra braketlerin kullanılacağı bir tedavi tercih edildiyse braketler dişlere tek tek özel yapıştırıcılar ile yapıştırılır. Daha sonra braketlerin içerisinde diş telleri geçirilerek sıkma işlemi gerçekleştirilir. Son olarak diş hekiminiz sizlere bundan sonra yapmanız gerekenler hakkında bilgi vererek diş teli tedavinizi tamamlar.

Diş hekimlerine tedavi süresince rutin kontrollere giderek diş tellerinin sıkma işlemleri gerçekleştirilerek dişleriniz istediğiniz dizilimine ve konuma kavuşturulur. Tüm bu tedavi süreci yaklaşık olarak 12 ay ile 36 ay gibi bir sürede tamamlanır.

Diş hekimlerimiz

Şimdi ara

Whatsapp

İnstagram