İmplant Diş Tedavisi Nedir? Nasıl Yapılır?

İmplant, çeşitli nedenlerden dolayı kaybettiğiniz dişlerin yerine çene kemiğine yerleştirilen vida şeklindeki diş köklerine verilen isimdir. İmplant Nedir? İmplant Tedavisi Nasıl Yapılır? İmplant Fiyatları Ne Kadar? Gibi çeşitli soruların cevaplarına ulaşabilmek için makalemizi inceleyebilirsiniz.

İmplant Diş Tedavisi

Kayıp dişlerin yerini daha sağlam ve uzun ömürlü implant dişlerle doldurabilirsiniz.

Hemen Bilgi Alın

Kliniğimizden 7/24 anında diş tedavileri hakkında bilgi alabilirsiniz.

Randevu Oluşturun

Türkiye'nin bütün illerinden tedavi için randevu oluşturabilirsiniz.

İmplant tedavisi günümüzde birçok farklı ağız ve diş rahatsızlığının tedavisi için gerekli olan geniş kapsamlı bir tedavi yöntemidir. Bu tedavide birçok farklı nedenden dolayı kaybettiğiniz dişlerinizin yerini yeni dişle doldurtabilirsiniz. Ancak bu tedavinin gerçekleştirilebilmesi için çene kemiğinin yoğun olması ve sağlam olması gerekmektedir. Çene kemiğinin implant tedavisi için yeterli bulunmadığı durumlarda farklı ağız ve diş tedavi yöntemlerine başvurulabilir.

İmplant tedavisi ile eksik dişlerinizin yerini doldurduğunuzda doğal dişiniz kadar sağlam ve fonksiyonel yeni dişlere sahip olabilirsiniz. Ayrıca doğal dişlerden ayırt edilemediğinden dolayı da estetik açıdan size hiçbir şekilde sorun çıkarmazlar.

İmplant Tedavisi Nasıl Yapılır?

İmplantlar çene kemiğine yerleştirilmesinden dolayı çene cerrahisi alanına girebilir. Ancak basit bir yöntem olduğu için diş koltuğunda lokal anestezi ile gerçekleştirilmektedir. İlk olarak hasta bireyin implant tedavisine uygun olup olmadığı araştırılır. Uygun bulunan hastaya diş hekimleri kaybettiğiniz dişlerin yerini temizleyerek tedaviye başlar. İlk olarak lokal anestezi uygulanır. Sonrasında diş hekimleri hazırlanan implantları, kaybettiğiniz dişin oluşturduğu boşluğun çene kemiğine implantları çeşitli teknik ve yöntemlerle yerleştirir. Daha sonra implant diş etlerine ve çevre dişlere uyum sağlayana kadar bir iyileşmesi sürecine geçilir. İyileşme sürecinden sonra protezler diş implantına yerleştirilerek süreç tamamlanır.

İmplantların çene kemiğine yerleştirilmesi sırasında lokal anestezi uygulandığından hiçbir şekilde acı hissetmezsiniz. İmplantın çene kemiğine yerleştirilmesinden sonra çene kemiğine ve çevresindeki dişlere uyum sağlaması için geçen süre hastadan hastaya değişiklik gösterse de yaklaşık olarak 3 – 4 ay gibi süre değişiklik göstermektedir.

İmplant Diş Fiyatları Ne Kadar?

İmplant tedavisinin ne kadar tutacağı hakkında kesin bir fiyat vermek doğru değildir. Çünkü implant tedavisinde kullanılacak olan implant markaları, protez markaları, diş hekimin tecrübesi, sağlık merkezinin konumu ve popülaritesi gibi birçok farklı durum fiyatları etkilemektedir. Ayrıca implant tedavisi sırasında başka tedavi yöntemlerine başvurulup başvurulmayacağı gibi durumlarda İmplant fiyatlarında değişiklik olmasına yol açabilir.

Diş hekimlerimiz

Şimdi ara

Whatsapp

İnstagram