Neden günlük bakımı seçmelisiniz?

Vücudun sindirim işlemi ağızdan başladığı için Ağız ve Diş Bakımı oldukça önemlidir. Bu nedenle ağız ve diş bakımınıza gereken özeni göstermelisiniz. Makalemizi inceleyerek Ağız ve Diş bakımının neden önemli olduğunu, nasıl yapılması gerektiğini, yapılırken dikkat edilmesi gerekenlere ulaşabilirsiniz.

İmplant Diş Tedavisi

Kayıp dişlerin yerini daha sağlam ve uzun ömürlü implant dişlerle doldurabilirsiniz.

Hemen Bilgi Alın

Kliniğimizden 7/24 anında diş tedavileri hakkında bilgi alabilirsiniz.

Randevu Oluşturun

Türkiye'nin bütün illerinden tedavi için randevu oluşturabilirsiniz.

Ağız ve diş bakımının ne dereceli önemli olduğu insanlar tarafından bilinse de genellikle çoğu insan ağız ve diş bakımını düzenli olarak gerçekleştirmemektedir. Bu nedenle de birçok farklı ağız ve diş rahatsızlığıyla karşı karşıya kalabilirler. Ancak Ağız ve diş bakımı düzenli olarak gerçekleştirildiğinde hem ağız ve diş sağlığınızı hem de genel sağlığını koruma altına alabilirsiniz.

İnsanlar estetik görüntülerinin iyi olması için dişlerinin sağlıklı ve güzel görünmesini isterler. Bunun içinde ağız ve diş bakımını düzenli ve doğru olarak yaparlar. Ancak ağız ve diş bakımını doğru şekilde yapmazsanız, dişlerinizin sağlığını koruma altına alıyım derken ya da görüntüsü estetik hale getiriyim derken zarar verebilirsiniz. Bu nedenle ağız ve diş bakımını nasıl yapacağınızı bilmeniz gerekmektedir.

Etkili Bir Ağız ve Diş Bakımı Nasıl Yapılır?

Ağız ve diş sağlığınızı koruma altına alabilmek için Ağız ve Diş Bakımını doğru ve düzenli şekilde yapmalısınız. Etkili bir ağız ve diş bakımı için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

  • Diş ve diş etlerinin sağlığını koruma altına alabilmek için kullandığınız diş macunlarının yeterli derecede florür içermesi gerekmektedir. Bunun için ağız ve diş temizliğini gerçekleştirirken florür içeren diş macunlarını kullanmalısınız.
  • Dişlerinizi fırçalarken dişlerinizin ön ve arka yüzeylerini en iyi şekilde temizlediğinize dikkat edin.
  • Dişlerinizi fırçalamanın yanı sıra diş ipleriyle dişlerinizin arasını ve diş etlerinizi iyice temizlemelisiniz.
  • Ağız ve diş temizliğinizi gerçekleştirirken dilinizin temizliğini de aksatmadan gerçekleştirmelisiniz.
  • Dişlerinizi fırçaladıktan sonra ağız bakım sularıyla ağzınızın genel temizliğini gerçekleştirebilirsiniz.
  • Dişlerinizde ve diş etlerinizde oluşabilecek çeşitli problemlerin önüne geçebilmek için şeker tüketimine dikkat edebilirsiniz.
  • Dişlerinizde leke yapabilecek gıdaların tüketimini sınırlandırın ya da tamamen bırakın.
  • Düzenli olarak diş hekimlerine başvurarak ağız ve diş sağlığınızı kontrol ettirebilirsiniz.
agiz ve dis bakimi

Diş hekimlerimiz

Şimdi ara

Whatsapp

İnstagram